W poszukiwaniu harmonii i spokoju ducha – jak szukać ziemskiej energii?

W obecnych czasach towarzyszy nam niezmienny pęd. W obliczu zewsząd pojawiających się stymulantów, często zapominamy o duchowej strefie naszego życia. Coraz częściej nie mamy czasu na refleksję, spokojny oddech. Prowadzi to do potęgującego się stresu i może być przyczyną chorób psychicznych.

Naszym zadaniem jako ludzi jest poszukiwanie punktów, które mogą dać ukojenie i chociaż na moment zapomnieć o codziennych rozterkach. Pomagają w tym podróże, medytacja, właściwy wgląd wewnątrz swojej duszy. Miejsca mocy w Indiach są dla przykładu często poszukiwanym odpoczynkiem od zgiełku świata.

Czym są czakramy ziemi i jakie mają znaczenie dla naszej(go) percepcji? Gdzie znaleźć miejsca mocy w Indiach i jak je wykorzystać dla swoich potrzeb?

Jak działają czakramy ziemi?

Według tradycji czakry w ludzkim ciele pełnią rolę centrów energetycznych. Wszelkie nasze działania czy myśli mają na nie wpływ. Człowiek z otwartymi czakrami, które usytuowane są po linii kręgosłupa, charakteryzuje się witalnością.

Zamknięte czakry mogą być natomiast powodem schorzeń i złego samopoczucia. Dlatego tak ważne jest by regularnie spoglądać w głąb swojej duszy i szukać tam spokoju.

Zaburzona czakra może być otwierana na różne sposoby. Można jej szukać poprzez intensywne skupianie uwagi czy odpowiednią dietę. Warto wiedzieć, że na Ziemii istnieją miejsca mocy w Indiach, które wyróżniają się intensywnym ładunkiem energetycznym. Określa się je nazwą czakramów ziemi. Pozwalają one zregenerować siłę i nadać życiu korzystny kierunek.

Naturalne pole energetyczne, które prezentują miejsca mocy w Indiach mają niebagatelny wpływ na działanie całej ludzkości. Pozwalają one utrzymywać równowagę. W ludzkim ciele czakry występują wzdłuż kręgosłupa, w świecie wygląda to nieco bardziej rozległe – można znaleźć aż 156 punktów czakralnych. Gdzie je znaleźć?

Gdzie występują czakramy ziemi?

Czasem w poszukiwaniu duchowej harmonii trzeba przejść długą drogę. Czakramy Ziemi są zróżnicowane geograficznie – miejsca mocy w Indiach czy w Polsce występują i zainteresowani bez kłopotu je odkryją.

Przykładowo specjaliści mówią o Jasnej Górze w Częstochowie i wzgórzu wawelskim w Krakowie jako o takich miejscach. Zgodnie z teorią miejsca mocy połączone są przebiegającą przez nie linią energetyczną.

Wizyta w tego typu miejscach wpływa korzystnie na samopoczucie Pozwala również rozwijać potencjał duchowy i dzięki temu odkrywać samego siebie. Istnieją także dowody świadczące o leczniczym wpływie, jaki niosą miejsca mocy w Indiach i nie tylko.

Będąc w takim miejscu warto oddać się medytacji. Najczęściej są to punkty otoczone przez naturę, w związku z tym poczucie jedności z nią może wejść na jeszcze wyższy poziom.

Odkryj swoją wewnętrzną siłę

Miejsca mocy w Indiach i nie tylko pomagają odkrywanie swojego jestestwa. Jest to niezwykle ważne w zdominowanym przez technologię i hałas świecie. Medytacja i odkrywanie swojej własnej duszy pozwala nie zwariować i zachować na powierzchni prawdziwe wartości.

Bez wątpienia odwiedzając czakramy Ziemi i poszukując ich łatwiej będzie nam uzdrowić naszą czakrę. Dzięki takim działaniom możemy być bardziej efektywni, szczęśliwsi i zdrowsi.
Powiedzenie mówi: “w zdrowym ciele – zdrowy duch”. Warto jednak wiedzieć, że odwrócenie tej sentencji także jest niezwykle trafne: “zdrowy duch to zdrowe ciało”.