Spiralowanie – kiedy warto skorzystać z tego typu oprawy?

Notatniki czy kalendarze spiralowane są zwykle widziane jako jedne z najbardziej stylowo wykonanych przedmiotów drukarskich. Procedura spiralowania pozwala połączyć ze sobą kartki o dużej grubości, a również wielostronnicowe publikacje. Ze względu na to idealnie sprawdzi się do notatników z grubą okładką, kołonotatników, kalendarzy czy brulionów. 

Czym charakteryzują się produkty spiralowane?

Oprawa spiralna to proces, który łączy ze sobą strony zwykle plastikową lub metalową spiralą – jest ona wsuwana do dziur wzdłuż krawędzi kartek papieru. Wiele firm posiada również rozmaite kolory spirali – żeby produkt był możliwie mocno spersonalizowany. Spiralowanie stosuje się przeważnie dla dokumentów do 300 stron. Jedną z zwracających uwagę ofert na rynku drukarskim jest propozycja firmy OandP – spiralowanie – oferują oni wykonanie opraw o maksymalnej grubości grzbietu do 27mm i szerokości oprawy 500mm. Profesjonalne wykonanie spiralowania gwarantuje wygląd wysokiej klasy, a także wytrzymałość.

Jakie są zalety spiralowania?

Przed zamówieniem projektu do druku prawie nigdy nie myślimy nad tym, jak będzie się z niego korzystało. Głównie skupiamy się na kwestiach wizualnych, chociaż sprawy techniczne są jednakowo ważne. W przypadku kiedy zdecydujemy się na spiralowanie, możemy mieć pewność, że strony produktu będą się swobodnie obracać, pozostawać w jednym miejscu, a przede wszystkim nie będą się giąć i uszkadzać. Książek w oprawie spiralowanej nie trzeba także trzymać na konkretnej stronie, by się nie zatrzasnęła. Właśnie dlatego jest to jeden z najlepszych w wyborów w przypadku książek kucharskich.

Dodatkowo, oprawy spiralowane zezwalają na otworzenie książki w pełnych 360 stopniach. Ze względu na to mamy możliwość łatwego przeglądania, a także zajęcia niewielkiej ilości miejsca na biurku czy stole.