Przedszkole językowe z językiem angielskim – co powinieneś wiedzieć?

Wielu opiekunom zależy, aby ich pociechy chłonęły język angielski jak najwcześniej. Nic w tym dziwnego , gdyż posługiwanie się językiem angielskim jest w naszych czasach wymogiem koniecznym. Z tego powodu powstaje coraz więcej przedszkoli anglojęzycznych. Są to z reguły przedszkola niepubliczne. 

Przedszkole polsko-angielskie – korzyści z zapisania tam dziecka

Nie można zaprzeczyć, że nauka języka angielskiego od najmłodszych lat jest bardzo istotna w kontekście całościowego rozwoju naszych pociech, dlatego odpowiedź na pytanie, czy przedszkole angielskie (w mieście Łomianki polecane jest Polsko-Angielskie Przedszkole Niepubliczne Tree House) jest dobrym pomysłem, jest nad wyraz prosta: jasne, że tak. Zdecydowanie warto postawić na przedszkole niepubliczne nastawione na naukę języka angielskiego, ponieważ w dzisiejszych czasach opanowanie tego języka jest umiejętnością niezwykle istotną i przydatną zarówno w życiu prywatnym, jak i zawodowym. 

Przedszkole polsko-angielskie – czy mówi się tam tylko po angielsku?

Jest to pytanie, które bez wątpliwości frapuje wielu rodziców. Rzecz jasna pociechy są zachęcane do jak najczęstszego posługiwania się tym językiem, ale w trakcie normalnej komunikacji nic nie stoi na przeszkodzie, żeby mówić w języku ojczystym. Znaczna część zajęć jest natomiast prowadzona po angielsku, co w dużej mierze ma wpływ na rozwój dziecka w tej kwestii. Trzeba zdawać sobie sprawę, że przedszkole niepubliczne (Łomianki) za swój priorytet stawia nade wszystko opiekę nad maluchami oraz ich zdrowy rozwój, jednak przede wszystkim cudowną atmosferę, dzięki której wszystkie dzieci będą chciały przebywać jak najwięcej w placówce, jaką jest przedszkole angielskie.