Prywatne przedszkola idą w specjalizacje – co oferują?

Prywatne przedszkole najczęściej są prowadzone przez osoby fizyczne czy też stowarzyszenia. Niepubliczne przedszkole z reguły umiejscowione jest w dużych domkach zbudowanych czy też przebudowanych specjalnie do tego celu. 

Czesne za przedszkole prywatne – ile wynosi?

Bez wątpienia to ile zapłacisz za przedszkole prywatne jest bardzo zróżnicowane. W miastach wojewódzkich takich jak na przykład Kraków czynsz wynosi tysiąc pięćset złotych. Za niepubliczne przedszkole w niedużym mieście zapłacisz mniej więcej 600 złotych miesięcznie.

Jakie są zalety przedszkoli niepublicznych?

Nie da się ukryć, że wybór przedszkola to bardzo istotna decyzja. Zależy od niej rozwój czy też bezpieczeństwo pociechy. Każdego roku mnóstwo rodziców staje przed ciężkim dylematem – czy wybrać przedszkole publiczne czy prywatne? Aby się na coś zdecydować należy zapoznać się z zaletami tych miejsc. W tym tekście zobaczysz jakie są zalety przedszkola prywatnego.
  1. Ogromny wybór zajęć dodatkowych – przedszkola niepubliczne oferują mnóstwo zajęć dodatkowych dla dzieci. Takich jak na przykład robotyka, nauka gry na pianinie, basen, tenis, nauka języka angielskiego, taniec.
  2. Mała liczba dzieci w grupie – zajęcia w placówce niepublicznej odbywają się w grupach liczących od 10 do 15 dzieci. Dzięki temu każdy maluch zapewnioną pełną opiekę.
  3. Przedszkole jest czynne cały rok – w przedszkolach niepublicznych nie ma tak zwanej wakacyjne przerwy.
  4. Mamy możliwość wyboru przedszkola z profilem – stoi dużo przedszkoli niepublicznych profilowanych. Jak na przykład przedszkole językowe, sportowe czy też artystyczne;
  5. Bardzo dobre wyposażenie – takie przedszkola najczęściej mają nowoczesne sale,które są wyposażone w zabawki z certyfikatami bezpieczeństwa;
  6. Duża ilość atrakcji – przedszkola prywatne dają wiele możliwości. Oferują aktywności indywidualnie dopasowywane do umiejętności i zapotrzebowania każdego dziecka.
  7. Wykwalifikowana kadra – prywatne przedszkola zapewniają zarówno pomoc psychologa, logopedy jak i pedagoga.
  8. Kuchnia – bardzo często w publicznych przedszkolach nie ma opcji aby dać dziecku konkretny posiłek, jak przykładowo bez mięsa. Placówki niepubliczne respektują prośby rodziców w tej kwestii.
  9. Wysokie bezpieczeństwo – wszystkie przedszkola prywatne posiadają indywidualny monitoring, a wstęp do placówki jest kontrolowany.
Pamiętaj, że chodzenie do przedszkola u każdego dziecka na początku jest stresującym przeżyciem. Z tego właśnie powodu należy zapewnić mu najlepsze warunki. Inwestycja w przedszkole prywatne w Krakowie jest bardzo wskazana. Zadbaj o rozwój swojego dziecka, a także o jego samopoczucie.