Jak przezwyciężyć nieśmiałość w mówieniu w języku angielskim?

Bez wątpienia obecnie znajomość języków obcych jest potrzebne. Często jednakże osoby, które się go uczą borykają się z blokadą i boją się używać angielskiego w praktyce. Jak się od tego uwolnić?  Angielski Skierniewice – tu z pewnością znajdziesz kurs która pomoże Ci z przełamaniem się.

Nauka języka angielskiego – jak zacząć mówić?

Zapoznaj się z prostymi sposobami, które na pewno pomogą ci osiągnąć większą płynność w mówieniu w języku angielskim.

  1. Czytanie na głos: pierwszy krok aby zacząć mówić w języku angielskim. Tym sposobem przyzwyczaisz mięśnie twarzy, język wraz z pozostałymi organami mowy do obcojęzycznych ruchów.

  2. Shadowing: jest to technika polegająca na powtarzania na głos słów oraz całych zdań za osobą, która posługuje się językiem angielskim. Takie ćwiczenia można wykonywać przykładowo oglądając film, podczas słuchania podcastów bądź słuchając muzyki. Usłyszysz wtedy swój głos brzmiący w obcym języku i przyzwyczajaj się do niego.
  3. Scenki: ten punkt polega na wyobrażeniu sobie sytuacji w których mogłabyś się znaleźć m.inn. w sklepie, na imprezie czy też w knajpie. Udawaj, że rozmawiasz z kimś, ćwicz dialogi na głos, a także w myślach.
  4. Nagrywaj to jak mówisz po angielsku: możesz używać gotowych zdań do powtarzania i nagrywania. Nie da się ukryć, że na początku będzie dziwnie, ale po kilku próbach na pewno przywykniesz.
  5. Znajdź kogoś aby używać z nim angielskiego w praktyce:istnieje bardzo dużo aplikacji umożliwiających rozmawianie z obcokrajowcami. Oprócz tego dobrym wyjściem jest granie w gry na międzynarodowych serwerach i rozmawianie z obcokrajowcami