Implanty czy proteza – czym się różnią?

Mówi się że zdrowy uśmiech to nasza największa ozdoba. Próchnica i urazy mechaniczne to najczęściej spotykane czynniki powstawania ubytków zębach. Dziury w uzębieniu są nie tylko mało estetyczne ale mogą doprowadzić również do nieprzyjemnych konsekwencji zdrowotnych. Do takich zalicza się przemieszczanie okolicznych zębów, które prowadzi do wad zgryzu. Kiedy powstają luki powinno się odwiedzić gabinet protetyczny jak najszybciej. Postaramy Ci się przybliżyć najbardziej powszechne metody. Jeśli szkasz protetyka w mieście Częstochowa, zobacz koniecznie www.fakhari.pl.

Protezy dentystyczne

Protetyka ma wiele fanów, jest związana z niższym kosztem niż implantologia,a także proces jest dużo krótszy. Protezy można podzielić na stałe i ruchome. Do stałych zaliczamy takie które wyciągamy na noc. Ich mankamentem jest to że powinniśmy je wyczyścić z resztek pokarmu, są również bardziej obszerne niż protezy stałe czy implanty. Użytkownik musi przyzwyczaić się do noszenia ich. Współczesne protezy są bardzo zbliżone do wyglądu fizjologicznych zębów a ich dostosowanie w pracowni protetycznej zapewnia komfort użytkowania. Protezy stałe to mosty oraz korony, które protetyk mocuje do zębów pacjenta. Korony są przymocowane do podbudowy stworzonej ze stałego zęba, a mosty do otaczających zębów. Do zamocowania protezy stałej trzeba spiłować ząb. Może to budzić obawy, natomiast gdy jesteś po leczeniu kanałowym nie ma to większego znaczenia.

Implany zębowe

Implanty to bezsprzecznie jedno z najtrwalszych rozwiązań, ale też najbardziej złożonych. Podczas zabiegu dentystycznego śruba mocująca implant osadzana jest w szczęce, co imituje naturalny korzeń zęba. Po zakończonym zabiegu trzeba odczekać kilka miesięcy, by implant zrósł się z tkanką, co istotnie wydłuża czas leczenia. Jako ostatni etap na śrubie umieszczona jest korona, którą robi pracownia protetyczna. Jest to proces mniej inwazyjny niż protezy stałe, ponieważ nie uszkadza się okolicznych zębów. Protetyk odwzorowuje jedynie brakujący ząb. Wszystkie opisane sposoby są możliwe do wykonania w naszym gabinecie protetycznym w Częstochowie, umów się na wizytę a znajdziemy razem najbardziej korzystne dla Ciebie rozwiązanie.