Ile kosztuje organizacja wesela w 2022 roku

Nie da się ukryć, że za wesele w tym roku  zapłacimy więcej. Licz się także z tym, że organizacja wesel we Wrocławiu jest czasochłonna. Jeżeli zamieszkujesz wrocław bądź inne polskie miasta to sprawdź nasz tekst aby wiedzieć ile wydasz na organizację wesela w 2022 roku.

Jaki jest koszt wesela w 2022 roku?

Bez wątpienia ceny za ceremonię wesela zależą i od regionu, i od standardu sali weselnej, miesiąca, atrakcji czy też liczby zaproszonych. Wiadomo, że cena wesela na 50 gości będzie mniejszy aniżeli koszt wesela na 100 osób. Statystyki mówią, że już w 2021 roku za imprezę weselną na ok. 70 gości płaciło się mniej więcej 30-50 tys. zł.. W 2022 roku musimy doliczyć minimum piętnaście procent więcej. 

Ile będziemy musieli zapłacić za salę weselną w 2022 roku?

Oczywiście cena sali na wesele ma związek z tym gdzie ją wynajmujemy. Z kolei cena talerzyka na przyjęciu jest zależne i od gości, i od zamówionego menu. Średnio w naszym kraju wynosi od 260 zł do 350 zł, aczkolwiek w wojewódzkich miastach ceny są wyższe. Nie zapominaj, że osobno powinniśmy liczyć wynajęcie DJ-a lub zespołu, fotografa i kamerzysty czy też dodatkowych atrakcji. 

Jaki jest koszt wesela na 50 osób w 2022 roku?

Sytuacja epidemiologiczna przyzwyczaiła nas do mniejszych wesel. W tym roku standardem są przyjęcia weselne na 40 – 70 osób. Koszt takiego wesela to minimum 30 tysięcy złotych. Jednakże da się delikatnie zmniejszyć ten koszt.

Jaki jest koszt wesela na 100 osób w 2022 roku?

Jeśli zdecydujesz się na wesele na 100 osób to należy się liczyć z poważnymi kosztami. Za takie wesele zapłacisz minimum 60 tysięcy złotych.

Fotograf na wesele w 2022 roku – tyle musisz zapłacić

Koszt fotografa na wesele które odbędzie się w 2022  będzie się wynosił od 3000 do 5000 zł. A jak wygląda cena wynajęcia kamerzysty na ceremonię weselną w w 2022 roku? Bardzo podobnie jak u fotografa na wesele, cennik kamerzysty weselnego oscyluje w przedziale od 3000 do 4000 złotych  

zespół na wesele w 2022 roku – tyle musisz zapłacić

Trzeba zacząć od tego że cena za zespół, a za DJ się różni. Im więcej osób w zespole tym cena za jego wynajęcie będzie wyższa. Podając konkrety za Dj-a w obecnym roku zapłacicie mniej więcej 3-7 tys. zł., z kolei ceny zespołów weselnych są większe i wynoszą od 5 do 10 tysięcy złotych. Zespół który w 100% gra muzykę na żywo będzie sobie liczył najwięcej. Oprócz tego  z reguły na jednego członka zespołu przypada 1000-1500 zł.

Dekoracje na wesele w 2022 roku – tyle musisz zapłacić

W tym przypadku koszt jest niezwykle zmienny, ponieważ głównie jest zależny od tego na jakie kwiaty czy dekoracje się zdecydujesz. Jeśli będą to żywe kwiaty to najlepiej wybrać te sezonowe i lokalnie dostępne. Pamiętaj, że sprowadzanie ich w dużej mierze wpłynie, że będą droższe. Najdrożej będzie w miesiącach od października do maja, z kolei lipiec i sierpień będzie już tańszy. Przykrą wiadomością jest fakt, że w tym roku ceny niektórych  kwiatów podrożały trzykrotnie. Reasumując średni koszt za kwiaty i dekoracje wyniesie od trzech do pięciu tysięcy złotych.

Jaki jest koszt fryzjera i kosmetyczki na wesele w 2022 roku?

Cena za fryzurę ślubną robionej u profesjonalisty  waha się od 150 do 500 złotych. Zależy to od długości włosów, stopnia skomplikowania oraz tego ile dodatków zostało zużytych. Jeśli chodzi o makijaż ślubny to trzeba za niego zapłacić nie mniej niż 200 złotych. Jest to zależne umiejętności i stopnia doświadczenia makijażystki. Nie zapominaj, że do tej ceny powinno się doliczyć koszt makijażu próbnego.