Czym zajmuje się angiolog?

Angiologia to jedna z najbardziej nowoczesnych dziedzin medycyny. Zajmuje się sprawami z pogranicza między innymi neurologii, kardiologii czy chirurgii naczyniowej. Można przypuszczać, że niewiele osób zdaje sobie sprawę, w jakich przypadkach warto udać się do angiologia i w jakiego rodzaju przypadłościach jest on w stanie nam pomóc. A zakres wykonywanych przez niego działań jest bardzo szeroki: badanie dopplera tętnic szyjnych, laserowe leczenie żylaków, USG żył kończyn dolnych… jest tego mnóstwo!

Kiedy trzeba pójść do angiologa?

Angiolog zajmuje się przede wszystkim wszelkimi dolegliwościami powiązanymi z nieprawidłowym działaniem naczyń krwionośnych i limfatycznych. Z racji niezwykle wąskiego zakresu swojej dziedziny, lekarz ten regularnie współpracuje ze specjalistami innych, choć pokrewnych, dziedzin medycyny. Łącząc swoje wysiłki, są oni w stanie zapobiec naprawdę przykrym przypadłościom. 

Jeśli chodzi o choroby, które diagnozuje angiolog, to wachlarz jest naprawdę obszerny. Wśród nich są między innymi tak zwane pajączki i żylaki, lecz również zatorowość płucna, zespół stopy cukrzycowej czy nowotwory układu naczyniowego. Dlatego jeśli tylko odczuwasz, że Twoje naczynia funkcjonują w nieodpowiedni sposób, warto skierować się do angiologa, który na pewno doradzi, co trzeba w konkretnej sytuacji zrobić. Może zająć się chorobą osobiście lub zlecić leczenie u specjalisty z jednej z bliźniaczych dziedzin. 

Jeśli poszukujesz polecanego angiologa, zwłaszcza w okolicach Suwałk, sprawdź Medbuk.

Angiolog – jakie zabiegi wykonuje?

Pośród licznych zabiegów, jakie wykonuje angiolog, znajduje się między innymi laserowe leczenie żylaków, które pozwala na szybkie pozbycie się tej przypadłości lub w znacznym stopniu ją złagodzić. Podejmuje dość często także badania profilaktyczne takie jak badanie dopplera tętnic szyjnych czy USG żył kończyn dolnych, dzięki którym jest w stanie wykryć różnorakie stany zapalne czy dolegliwości. Umożliwia to sprawną i efektywną reakcję.