Czy potrzebujesz adwokata podczas rozwodu? Jak go wybrać?

Wiele zainteresowanych staje przed tym pytaniem. W momencie, gdy Podejmujesz decyzję w sprawie rozwodu, najpewniej masz dużo więcej kosztów, niż opłacanie adwokata. Wiele kosztów związanych z prawdopodobną wyprowadzką czy opłatami alimentacyjnymi nakłada się na siebie, dlatego wszelkie dodatkowe zobowiązania są trudne. W związku z tym wielu rozwodników zadaje sobie pytanie – czy muszę skorzystać z usług kancelarii adwokackiej, czy poradzę sobie samodzielnie?

Prowadzenie sprawy na własną rękę

W dobie Internetu może nam się wydawać, iż większość spraw jesteśmy w stanie rozwikłać samodzielnie. W sytuacji rozpraw sądowych problem nieco się wikła. W Internecie możemy przeczytać wiele błędnych informacji, bo nie każdy użytkownik jest zweryfikowanym doradcą. Zdarza się też wiele osób, które samodzielnie przeżyły rozwód, jednakże ich kwestia może wyraźnie odróżniać się od Twojej. 

Jest też masa niuansów, o których osoba niezaznajomiona z kwestiami prawnymi może zwyczajnie nie wiedzieć. Jednym z nich jest kwestia zabierania głosu podczas sprawy – są w tym temacie określone obostrzenia, a niezastosowanie się do nich może skutkować złymi konsekwencjami. Oprócz tego, gdy będziesz sam swoim pełnomocnikiem nie możesz być zwolniony ze wszystkich wymogów, które są nałożone na adwokata.

Skuteczny adwokat Warszawa – zapoznaj się z adwokatem

Gdy boisz się jakiegokolwiek wymiaru sprawy rozwodowej – postaw na kancelarię adwokacką Warszawa. W sytuacji, gdy spodziewasz się, iż sprawa może nie odbywać się po Twojej myśli, a więc kiedy drugi małżonek chce współpracować, może być zdolny do manipulacji, czy utrudniania spotkań z dzieckiem – wybierz adwokata. Nie ryzykuj swoim samopoczuciem lub bez przerwy ciągnącą się sprawą sądową – dobry adwokat podpowie Ci jak szybko uzyskać rozwód.

informacje na podstawie strony: Adwokat Katarzyna Topczewska