Minusy i zalety różnych rodzajów dozowników płynu dezynfekującego

Obecna sytuacja zarówno w kraju, jak i na świecie, nie napawa optymizmem. W związku z szeregiem obostrzeń oraz wymagań sanitarnych, w każdym budynku publicznym musi być dozownik środka dezynfekującego. Nie musimy zbytnio rozwodzić się nad korzyściami, które płyną ze stosowania tego produktu – jego należyte i częste użytkowanie może przyczynić się do znacznego zmniejszenia liczby zachorowań podczas epidemii wirusa.

Dozownik automatyczny czy manualny?

Warto jednak wiedzieć, że na rynku znaleźć można wiele różnych typów dozowników. Mamy na przykład dozownik automatyczny, który cechuje łatwość użytkowania, ale i nieco powiększone koszty eksploatacji. Alternatywą jest dozownik manualny, który wymaga naciśnięcia guzika lub pociągnięcia za odpowiednią wajchę.

Złoty środek

Pomiędzy nimi jednak znajduje się pewien złoty środek, a mianowicie dozownik łokciowy. Wyróżnia się nieskomplikowaniem konstrukcji oraz zredukowanymi kosztami w porównaniu do dozownika automatycznego, ale znacznie solidniejszym poczuciem bezpieczeństwa, niż w przypadku tradycyjnych, manualnych produktów tego typu. Jest zatem wspaniałym wyborem, kiedy zależy nam na oszczędności pewnych środków i na poprawie stanu higieny pracowników naszej firmy lub klientów naszego sklepu.
Dbajmy o zdrowie i dezynfekujmy ręce!